Odolnost hodinek zvyšuje i hodinkové sklíčko

Hodinky jsou odjakživa synonymem křehkosti. Díky různým inovacím a vychytávkám už to nemusí být vždy tak docela pravda a s hodinkami nemusíte zacházet jako s drahým porcelánem po babičce. Odolností vynikají především sportovní hodinky, které jsou určené i do náročného prostředí.

  • Jednou z nejvíce ohrožených součástí hodinek je bezesporu sklíčko.
  • Hodinkové sklo je řešeno několika možnými způsoby.

    • Nejvíce využívané v oblasti vysoce kvalitních hodinek je takzvané safírové sklo.

O tomto sklíčku se říká, že je v podstatě nepoškrábatelné. Safírové sklíčko do hodinek se používá v několika variantách. Ty se od sebe odlišují především tloušťkou. Například do vodotěsných hodinek pro potápěče se používají nejsilnější skla. Ta mají za úkol vydržet nejen mechanické vlivy, ale také tlak vody. Některé pánské sportovní hodinky jsou vybavené vysoce kvalitním tvrzeným sklem Asahi. Díky japonské technologii je tento typ skla až šestkrát odolnější a pevnější nežli běžné typy tvrzených skel.

Široké možnosti v oblasti pásků

Odolnost pro sportovní hodinky s GPS je také posílena v oblasti samotného pouzdra. To je vyrobeno z kvalitního a vysoce odolného polymeru, které je navíc vyztužené skelnými vlákny.

  • O pohodlí a komfort při nošení se postará silikonový pásek z měkkého a pro pokožku šetrného a příjemného materiálu.
  • Silikonové pásky se používají jako doplněk především pro sportovní nebo dětské hodinky.

Pokud si chcete pořídit hodinky pro běžné nošení nebo do společnosti, pak bude ideální volbou pásek kožený nebo nerezový. Zajímavým prvkem pro dámské společenské hodinky je pásek vzhledem připomínající síťovinu.