Konferenční stůl – kulatý nebo obdélníkový

Zařízení místnosti je velmi důležité. Zejména pokud jde o podniky. Na takových místech záleží na prvním dojmu a kancelářský nábytek je vizitkou firmy. Proto manažeři firem věnují vybavení konferenční místnosti velkou pozornost. Je známo, že se jedná o jednu z nejdůležitějších místností v každé velké společnosti. Je to proto, že se zde konají nejrůznější schůzky se zaměstnanci, kandidáty nebo klienty.

A právě u konferenčního stolu se často podepisují velmi důležité dokumenty, které jsou ve firmě potřeba. Výběr stolů je opravdu široký. Tento článek vám proto poradí, jaký konferenční stůl zvolit – kulatý nebo obdélníkový? Doporučujeme vám, abyste si přečetli obsah.

Jaký konferenční stůl zvolit – kulatý nebo obdélníkový?

Na úvod je třeba poznamenat, že na trhu najdeme konferenční stoly různých tvarů. Mezi nejoblíbenější kusy nábytku však rozhodně patří ty, které mají obdélníkovou nebo kulatou desku. Je známo, že výběr stolu je individuální záležitostí. V tomto případě se však konečné rozhodnutí musí řídit velikostí a rozměry místnosti, v tomto případě konferenční místnosti, a její výzdobou.

konferenční stoly

Pokud je místnost malá, měl by být samozřejmě zvolen kulatý nábytek. Vejde se na něj více lidí než na obdélníkový stůl. Kromě toho je kulatý stůl vhodnější pro společnosti, kde existuje partnerství. Mezi vedením a zaměstnanci organizace.
Pokud jde o obdélníkový stůl, je to dobré řešení, pokud chce někdo stanovit hierarchii, která se má odehrávat během jednání a obchodních schůzek. Takový stůl je vhodný i do malých místností. Deska stolu však nesmí být příliš dlouhá.

Výhody obdélníkových stolů

V případě obdélníkových stolů je třeba zmínit několik výhod, které podporují volbu tohoto řešení. Patří mezi ně:

  • Snadno je lze umístit do jakékoli místnosti, zejména pokud není plocha příliš velká;
  • Rovné hrany – v tomto případě vám usnadní práci, protože si můžete pohodlně opřít lokty a bezpečně rozložit všechny potřebné nástroje pro práci;
  • V podlouhlých místnostech je to skutečně jediná správná možnost.

Výhody kulatých stolů

Pokud jde o výhody kulatého stolu, můžeme mimo jiné rozlišovat:

  • Mnohem více přispívá k vytvoření přátelské atmosféry mezi shromážděnými;
  • Dobré řešení, pokud nechcete vyčlenit žádného účastníka schůzky a všichni si mají být rovni;
  • Snadnější oční kontakt.

Jak vidíte, oba typy stolů mají své výhody, takže výběr by měl záviset výhradně na vašich potřebách. Nezáleží na tom, kterou verzi si vyberete, důležité je, aby fungovala co nejlépe. Před nákupem si dobře rozmyslete, jaké jsou vaše potřeby a co chcete. Díky široké nabídce si jistě vyberete ideální model.