Máte doma zlato?

Pokud patříte mezi osoby, které se v minulosti dávné i pozdější rozhodly vložit své peníze do investičního zlata, můžete si blahopřát. Zatímco jste totiž tento drahý kov dříve nakoupili poměrně levně, v současnosti jeho hodnota vystoupala do značné výše. A pokud se tak dnes rozhodnete prodávat, určitě na této transakci vyděláte, a to nemalé peníze.
Po zlatě je dnes zkrátka poptávka a toto tudíž podražilo. A díky slabšímu kurzu české měny je jeho prodej ještě výhodnější. Takže se vám ve chvíli, kdy své investiční zlato prodáte, vrátí daleko více peněz, než kolik jste jich dříve do tohoto žlutého kovu investovali.

zlaté cihly

A jak takové zlato výhodně prodat? Na koho se obrátit?
Rozumnou volbou je výkup zlata provozovaný firmou Zlaté mince Numismatika v Obecním domě v Praze. Zde se specializují na obchodování ze zlatými slitky od renomovaných rafinérií Argor Heraeus, Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule, Heraeus Hanau, Metalor, Münze Österreich, PAMP, Perth Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi a UBS, a kdo jim je nabídne k odkoupení, neodejde s nepořízenou, ať už jeho slitky pocházejí odsud nebo od kteréhokoliv jiného prodejce nebo banky nezajišťující zpětný odkup po zprostředkování prodeje tohoto drahého kovu.
Tato firma nabízí obchodování s investičním zlatem již od roku 2003 a zveřejněné a denně aktualizované ceny svědčí o tom, že ten, kdo na prodej zde vsadí, nebude dnes litovat. Stejně jako tu v dnešní době dostanou skvělou nabídku i ti, kdo vlastní a jsou ochotni prodat jiné drahé kovy, jmenovitě stříbro, palladium a platinu.

tři placičky

Máte-li nějaké ze zmíněných zlatých slitků, můžete s nimi logicky naložit podle svého uvážení. Nelze vám nic vnucovat. Ale vězte, že neprodáte-li právě v této době, můžete na tom jedině prodělat. Protože kdo ví, jak dlouho bude cena zlata na burze vysoká, tak, jako právě nyní.