Koučink krok za krokem aneb nechte si poradit!

V situacích, které nám přinášejí kromě špatné nálady také spoustu starostí, zoufalství a v nejtěžších případech i depresí, mnohdy nestačí vlastní úsudek při hledání cesty ven. Proto a pro mnoho dalších problémových životních období jsou tu osobní kouči. Jejich povolání je někde na pomezí mezi psychologem a učitelem. Nejde o to, že by vás nutili učit se informace z knih, ale poskytnou vám potřebné poradenství na cestě životem.

Jak koučink vlastně probíhá a co od toho čekat?

  1. Nebojte se svěřovat. Kouč vám bude naslouchat a nebude vás (na rozdíl od vašich přátel a blízkých) hodnotit nebo soudit. Bude zachovávat objektivní postoj.
  2. Nečekejte rychlé rady. Koučink není o tom, že vám odborník poví, co máte dělat. Ale s jeho pomocí na to jistě brzy přijdete.
  3. Proč jste se vůbec ocitli v takové situaci? V průběhu sezení se dostanete k tomu, co je naprosto zásadní pro to, abyste problém vyřešili – pochopíte, proč se to stalo a proč právě vám.
  4. Objevíte souvislosti, které jste předtím neviděli. Někdy neuškodí vyslechnout si objektivní názor na vaši situaci. Možná otevřete třináctou komnatu a poznáte sami sebe o něco lépe.